Blog

Read more
                Array
(
  [0] => stdClass Object
    (
      [id] => 1478
      [date] => 2022-01-19T11:10:03
      [date_gmt] => 2022-01-19T09:10:03
      [guid] => stdClass Object
        (
          [rendered] => https://blog.xevos.eu/?p=1478
        )

      [modified] => 2022-01-19T11:10:08
      [modified_gmt] => 2022-01-19T09:10:08
      [slug] => jak-vyresit-bezpecnostni-rizika-prace-na-dalku
      [status] => publish
      [type] => post
      [link] => https://blog.xevos.eu/jak-vyresit-bezpecnostni-rizika-prace-na-dalku/
      [title] => stdClass Object
        (
          [rendered] => Moderní práce na dálku má svá bezpečnostní úskalí. Jak se jim vyhnout?
        )

      [content] => stdClass Object
        (
          [rendered] => 

Práce na dálku se za poslední rok stala běžnou věcí. Někde se v důsledku vývoje pandemie obnovil home office, v jiných firmách se sice zaměstnanci vrátili do svých kanceláří, ale střídají se v hybridním režimu. Práce z domova však má svá bezpečnostní rizika. Víte, jak se jim vyhnete? 

Práce z domova přináší firmám i zaměstnancům mnoho výhod. Umožní pružně reagovat na různá vládní, ale například i provozní či sezónní omezení, vytvářet pracovní týmy jen z těch nejlepších, bez ohledu na to, kde žijí, a pružně jednat s obchodními partnery či klienty. 

Má svá bezpečnostní úskalí, slabiny je ale možné podchytit a eliminovat. Proto jsme se rozhodli je opět připomenout.

Pokud potřebujete zabezpečení navrhnout, implementovat nebo i jen zhodnotit, jak na tom aktuálně jste, dejte nám vědět. Umíme zajistit jak jednorázovou konzultaci, tak i dlouhodobou péči o IT i s přihlédnutím ke specifikům roztříštěného týmu a práce na dálku. 

Připojení přes domácí síť 

Zabezpečení a aktualizace Wi-Fi připojení se často podceňují nebo přehlížejí. Lidé tak nevědomky mohou útočníkům nabídnout firemní citlivé údaje jako na talíři. 

Z průzkumu spol. Eset v Německu vyplynulo, že většina domácích routerů má buď slabé, nebo výchozí tovární heslo. Mezi nejčastější patří admin, root nebo 1234. 

Jak lépe: Doporučte zaměstnancům aktualizovat router a zjistit, jak jsou na tom s šifrováním připojení a s firewallem. Nařídit jim to nemůžete, ale zkuste to otočit. Pokud vám finance dovolí, nabídněte svým zaměstnancům, že pro ně tuto kontrolu zajistíte jako firemní benefit. Alespoň pro ty, kteří pracují s velkým množstvím citlivých informací a je výhled, že budou z domova fungovat dlouhodobě. 

Jednoduchým opatřením je také povinné připojení k firemním sítím přes VPN. To lze ještě více zabezpečit jednorázově vygenerovaným bezpečnostním kódem při každém přihlašování. 

Práce z osobních zařízení a stínové IT 

Také střídání zařízení, kdy ta soukromá obvykle nemají tak vysokou úroveň zabezpečení jako firemní, může být pozvánkou pro hackery. Ohrozit vás ale může naopak také použití firemního laptopu pro soukromé účely – zejména pak návštěvy rizikových stránek. 

Jak lépe: Poučte zaměstnance, aby používali jen firemní vybavení, určete, jaká zařízení mají přístup do firemní sítě, a věnujte zvýšenou pozornost jejich zabezpečení.  

Tipy pro zabezpečení koncových zařízení:

 • Nezapomeňte zajistit také mobilní telefony
 • Poraďte zaměstnancům, jak bezpečněji nastavit domácí tiskárny
 • Zvažte využívání služby Daas(Desktop-as-a-Service).

Problematické je také používání jiného softwaru než zbytek firmy. Jde nejen o nekompatibilitu, ale stahování z neoficiálních zdrojů může přinést potenciální ohrožení. Stanovte, jaké platformy mají všichni používat pro komunikaci, kde se budou sdílet data atd., případně omezte možnosti stahování programů.

Phishing 

Práce z domova skýtá nové příležitosti pro lepší a věrohodnější podvodné e-maily

Jak lépe: Mějte dobrý antivir, využívejte dostupná nastavení e-mailových schránek (např. Microsoft Outlook umí zkontrolovat odkazy v e-mailech, než vám je zpřístupní), pořádejte opakovaná školení kybernetické bezpečnosti.  

Slabá hesla 

Špatně zvolené heslo patří k nejčastějším chybám a kyberútočníci to vědí. 

Jak lépe: Zaveďte firemní politiku bezpečných hesel. Pro různé aplikace a účty nesmí být stejné heslo, zákaz osobních informací v heslech, povinné vícefaktorové ověření, případně i zabezpečení hardwarovým tokenem.  Pokud je nutné si hesla ukládat, mějte pro zaměstnance bezpečného správce hesel. Případně vsaďte na bezheslové přihlašování

Nešifrovaná komunikace 

Zatímco ukládání dat už firmy obvykle mají celkem zabezpečeno, na posílání zpráv a souborů se někdy zapomíná. 

Jak lépe: Využívejte nástroje, které zvýší bezpečnost. Např. již zmiňovaný Microsoft Outlook má možnost nastavit, že e-maily budou nečitelné pro všechny, kdo nemají přístupový klíč. Ke sdílení souborů lze využívat také cloudová úložiště. Pro rychlou komunikaci zvolte platformy s koncovým šifrováním, např. MS Teams.

[protected] => ) [excerpt] => stdClass Object ( [rendered] =>

Vyřešte bezpečnostní rizika práce na dálku.

[protected] => ) [author] => 5 [featured_media] => 1481 [comment_status] => open [ping_status] => open [sticky] => [template] => [format] => standard [meta] => Array ( ) [categories] => Array ( [0] => 87 [1] => 4 [2] => 3 ) [tags] => Array ( [0] => 81 ) [_links] => stdClass Object ( [self] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts/1478 ) ) [collection] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts ) ) [about] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/types/post ) ) [author] => Array ( [0] => stdClass Object ( [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/users/5 ) ) [replies] => Array ( [0] => stdClass Object ( [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/comments?post=1478 ) ) [version-history] => Array ( [0] => stdClass Object ( [count] => 7 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts/1478/revisions ) ) [predecessor-version] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 1486 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts/1478/revisions/1486 ) ) [wp:featuredmedia] => Array ( [0] => stdClass Object ( [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/media/1481 ) ) [wp:attachment] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/media?parent=1478 ) ) [wp:term] => Array ( [0] => stdClass Object ( [taxonomy] => category [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/categories?post=1478 ) [1] => stdClass Object ( [taxonomy] => post_tag [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/tags?post=1478 ) ) [curies] => Array ( [0] => stdClass Object ( [name] => wp [href] => https://api.w.org/{rel} [templated] => 1 ) ) ) ) [1] => stdClass Object ( [id] => 1463 [date] => 2022-01-14T19:54:43 [date_gmt] => 2022-01-14T17:54:43 [guid] => stdClass Object ( [rendered] => https://blog.xevos.eu/?p=1463 ) [modified] => 2022-01-20T12:43:21 [modified_gmt] => 2022-01-20T10:43:21 [slug] => update-windows-komplikuje-pripojeni-pres-vpn-co-s-tim [status] => publish [type] => post [link] => https://blog.xevos.eu/update-windows-komplikuje-pripojeni-pres-vpn-co-s-tim/ [title] => stdClass Object ( [rendered] => Nový update Windows komplikuje připojení přes VPN. Co s tím? ) [content] => stdClass Object ( [rendered] =>

První Patch Tuesday letošního roku přinesl sice velké množství bezpečnostních oprav, ale také způsobil vrásky na čele uživatelům, kteří se pokoušeli využít připojení přes VPN. Komplikace se týkala Windows 10 i Windows 11. Microsoft dal rychle k dispozici opravné aktualizace.

AKTUALIZOVÁNO 20. 1. 2022:

Po instalaci pravidelných úterních updatů, zaměřených z velké části na odstranění různých zranitelností a zvýšení bezpečnosti, bylo u některých uživatelů nemožné využít VPN. Při snaze o připojení se na obrazovce objevilo chybové hlášení a pokus skončil neúspěchem.


Opravné aktualizace

V Redmondu na vzniklé problémy zareagovali obratem a už 17. ledna vydali mimořádné opravné aktualizace. Dostupné jsou přes Windows Update, tzn. v Nastavení Windows pod záložkou Aktualizace a zabezpečení.

Rychlá náprava byla na místě. Pokud má firma pracovníky z větší části na home office a k propojení využívají právě VPN, mohly komplikace s připojením to do doby, než bude problém odstraněn, pořádně nabourat produktivitu a způsobit i finanční ztráty. 

Než se vše napravilo, bylo pouze jediné řešení – příslušný update odložit nebo odinstalovat.

Jak problém napravit nebo mu předejít 

Do vydání opravných aktualizací bylo k dispozici to nejjednodušší obecné řešení a prevence. Které ovšem uživatele vždy staví před dilema: bezpečnost, nebo funkce?   

Pokud připojení přes VPN potřebujete a rozhodnete se, že to pro tuto chvíli risknete bez bezpečnostních oprav, aktualizaci zatím odložte, pakliže vám to systém a nastavení organizace umožňují. Jestli už se stalo a komplikacím s připojením aktuálně čelíte, budete muset závadný update odstranit.    

Jak na to: Otevřete Ovládací panely. Zde vyberte možnost Programy a v nabídce zvolte, že chcete zobrazit Nainstalované aktualizace. Tam už je možnost vybrané updaty zvrátit, a tak nemilou vadu napravit. Konkrétně se jedná o updaty označené KB5009566 (pro Windows 11) nebo KB5009543 (pro Windows 10). 

Je fajn, že Microsoft promptně zareagoval a vydal opravu tohoto nezamýšleného vedlejšího efektu posledních aktualizací, aby bylo bezpečnosti i funkčnosti opět učiněno zadost. 


V případě, že se s IT problémy ve vaší firmě potýkáte pravidelně, najměte si externí specialisty, kteří se o vaše IT budou starat. Outsourcing IT pomůže předejít celé řadě nepříjemností a ušetří finance. 

[protected] => ) [excerpt] => stdClass Object ( [rendered] =>

Po updatu Windows nefunguje VPN.

[protected] => ) [author] => 5 [featured_media] => 1465 [comment_status] => open [ping_status] => open [sticky] => [template] => [format] => standard [meta] => Array ( ) [categories] => Array ( [0] => 87 [1] => 352 [2] => 3 ) [tags] => Array ( [0] => 197 [1] => 163 ) [_links] => stdClass Object ( [self] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts/1463 ) ) [collection] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts ) ) [about] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/types/post ) ) [author] => Array ( [0] => stdClass Object ( [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/users/5 ) ) [replies] => Array ( [0] => stdClass Object ( [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/comments?post=1463 ) ) [version-history] => Array ( [0] => stdClass Object ( [count] => 11 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts/1463/revisions ) ) [predecessor-version] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 1491 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts/1463/revisions/1491 ) ) [wp:featuredmedia] => Array ( [0] => stdClass Object ( [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/media/1465 ) ) [wp:attachment] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/media?parent=1463 ) ) [wp:term] => Array ( [0] => stdClass Object ( [taxonomy] => category [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/categories?post=1463 ) [1] => stdClass Object ( [taxonomy] => post_tag [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/tags?post=1463 ) ) [curies] => Array ( [0] => stdClass Object ( [name] => wp [href] => https://api.w.org/{rel} [templated] => 1 ) ) ) ) [2] => stdClass Object ( [id] => 1454 [date] => 2022-01-03T11:06:51 [date_gmt] => 2022-01-03T09:06:51 [guid] => stdClass Object ( [rendered] => https://blog.xevos.eu/?p=1454 ) [modified] => 2022-01-03T11:06:56 [modified_gmt] => 2022-01-03T09:06:56 [slug] => novinky-microsoft-teams-vylepsene-tabule [status] => publish [type] => post [link] => https://blog.xevos.eu/novinky-microsoft-teams-vylepsene-tabule/ [title] => stdClass Object ( [rendered] => Novinky Microsoft Teams: Odpovídejte na jednotlivé zprávy a využívejte vylepšené tabule ) [content] => stdClass Object ( [rendered] =>

Microsoft Teams přicházejí průběžně s novinkami, které mají usnadňovat komunikaci a zvyšovat produktivitu schůzek. Jaká vylepšení z druhé poloviny roku nás zaujala? 

Teamsy patří mezi nejznámější a nejrozšířenější komunikační platformy a nástroje pro videokonference. Jejich velkou výhodou je propojení s ekosystémem Microsoft 365, takže všechny kancelářské aplikace můžete v rámci komunikace snadno využívat. Šetříte tak čas a předcházíte riziku, že někdo z týmu zapomene na svůj úkol nebo se dokument ztratí někde v řetězu mailů.

TIP: Přečtěte si, jak vybírat do firmy aplikaci pro týmovou komunikaci a schůzky na dálku. 

Potěšily nás novinky, které se pokoušejí zase o něco zjednodušit komunikaci a přinášejí nové funkce při používání whiteboardu, což ocení všichni, kdo musí přes MS Teams dělat prezentace.  

Drobnosti usnadní domluvu 

Jednou z věcí, kterou jistě mnozí uživatelé zvyklí na jiné chaty postrádali, byla možnost odpovídat v konverzaci přímo na konkrétní zprávu. Ta fungovala pouze v mobilní aplikaci, ale nyní už je k dispozici i v desktopové verzi MS Teams. 

Jak využít odpověď na konkrétní zprávu: Stačí najet myší na danou zprávu, rozklikněte znak … (Další možnosti) a vyberte Odpovědět. 

Chat v Microsoft Teams

Pokud si schůzky nahráváte a současně používáte živé textové přepisy, tak ušetříte jeden krok. Při spuštění nahrávání se totiž nově automaticky zapne i přepis schůzky do textové podoby, která se objevuje v reálném čase na pravé straně okna. Živé přepisy oceníte například, když máte v týmu kolegu se sluchovými obtížemi nebo komunikujete v angličtině (či jiném podporovaném cizím jazyce) pro lepší porozumění.

Jak zapnout nahrávání schůzky nebo živé přepisy: V ovládacím panelu schůzky vyberte Další možnosti (…) a zvolte Spustit záznam nebo Spustit přepis, podle toho, co potřebujete. V případě, že vyberete Spustit záznam, se nově zapne rovnou i přepis. 

Při schůzkách nyní můžete účastníkům přiřazovat role a také vidíte pořadí přihlášení o slovo, takže i řízení on-line schůzek, které může být samo o sobě výzvou, je zase o kousek snazší.

Tabule ještě realističtější než dřív 

Whiteboard neboli tabule je užitečná funkce v případě skupinových meetingů, brainstormingů či vytváření plánů. V online prostředí nahrazuje klasickou tabuli nebo flipchart známý z běžných jednání v zasedačce.

Jak začít pracovat s Whiteboardem v MS Teams: Pokud jste připojeni na schůzku, v horní části okna na ovládacím panelu najdete volbu Tabule. Tu si rozklikněte a používejte dle potřeby. Firemní profily ji mají automaticky nastavenou na režim kooperace, každý účastník tedy může rovnou přispět svými nápady. 

Co s tabulemi dokážete? Vyberte si šablonu podle druhu schůzky, vkládejte poznámky barevně odlišené podle jednotlivých uživatelů, využívejte emotikony pro rychlé reakce, prezentujte dokumenty nebo jen jejich jednotlivé strany či sdílejte vaši fyzickou tabuli z kanceláře. Workflow usnadní minimalistický, čistý design a lepší přehlednost díky seskupení tlačítek jednotlivých funkcí.

Tabule (whiteboard) v Microsoft Teams
Zdroj: Microsoft

Potřebujete proškolit své zaměstnance a spolupracovníky v používání Microsoft Teams a dalších nástrojů Microsoft 365 pro větší efektivitu práce? Spojte se s námi! Jsme Microsoft Gold Partner a jejich řešení máme v malíčku. 

[protected] => ) [excerpt] => stdClass Object ( [rendered] =>

Užitečné zlepšováky v MS Teams.

[protected] => ) [author] => 5 [featured_media] => 1458 [comment_status] => open [ping_status] => open [sticky] => [template] => [format] => standard [meta] => Array ( ) [categories] => Array ( [0] => 87 [1] => 352 ) [tags] => Array ( [0] => 374 ) [_links] => stdClass Object ( [self] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts/1454 ) ) [collection] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts ) ) [about] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/types/post ) ) [author] => Array ( [0] => stdClass Object ( [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/users/5 ) ) [replies] => Array ( [0] => stdClass Object ( [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/comments?post=1454 ) ) [version-history] => Array ( [0] => stdClass Object ( [count] => 4 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts/1454/revisions ) ) [predecessor-version] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 1461 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts/1454/revisions/1461 ) ) [wp:featuredmedia] => Array ( [0] => stdClass Object ( [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/media/1458 ) ) [wp:attachment] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/media?parent=1454 ) ) [wp:term] => Array ( [0] => stdClass Object ( [taxonomy] => category [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/categories?post=1454 ) [1] => stdClass Object ( [taxonomy] => post_tag [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/tags?post=1454 ) ) [curies] => Array ( [0] => stdClass Object ( [name] => wp [href] => https://api.w.org/{rel} [templated] => 1 ) ) ) ) [3] => stdClass Object ( [id] => 1446 [date] => 2021-12-15T10:55:58 [date_gmt] => 2021-12-15T08:55:58 [guid] => stdClass Object ( [rendered] => https://blog.xevos.eu/?p=1446 ) [modified] => 2021-12-15T13:53:32 [modified_gmt] => 2021-12-15T11:53:32 [slug] => 11-otazek-a-odpovedi-o-windows-11 [status] => publish [type] => post [link] => https://blog.xevos.eu/11-otazek-a-odpovedi-o-windows-11/ [title] => stdClass Object ( [rendered] => 11 otázek a odpovědí o Windows 11 ) [content] => stdClass Object ( [rendered] =>

Napjatě očekávané Windows 11 jsou již přes dva měsíce realitou. Potvrdily se původní informace o vyšších hardwarových požadavcích i to, že ne každý k nim bude mít přístup okamžitě. Máte otázky k přechodu na Windows 11? My přinášíme odpovědi, symbolicky na 11 z nich. 

Stejně jako Desítky, také Windows 11 nabízí Microsoft svým dosavadním zákazníkům jako upgrade zdarma, a stejně jako u předchozího OS bude chvíli trvat, než se nabídka dostane ke všem. Přechod na ně není zatím nezbytný a se stávajícím vybavením na ně ani nedosáhne každý. Kvůli technickým požadavkům budou muset někteří zájemci pořídit i nový hardware, což ale v případech skutečně archaického vybavení asi není úplně na škodu. 

Přečtěte si, proč byste měli nové Windowsy chtít, jak je získat a jak zjistit, jestli je na svůj počítač vůbec můžete nainstalovat.

Co přináší nové Windows 11 

1) Od kdy je nový operační systém dostupný?  

Od 5. 10. 2021. 

2) Jaké přináší novinky?  

Slibuje vyšší rychlost a výkon, stabilitu a dostupnost i pro uživatele se zdravotním a smyslovým omezením. 

Má přinést lepší synchronizaci cloudového úložiště a snadnější multitasking (byla posílena synchronizace mezi zařízeními, přepínání virtuálních ploch, přibyly různé vychytávky pro práci s více monitory jako např. zapamatování rozvržení oken i při odpojení a následném příštím připojení druhého monitoru). Workflow mají usnadnit vylepšené widgety a nástroje pro uspořádání prvků na obrazovce, komunikaci zase integrované MS Teams s ikonou přímo na hlavním panelu.

Na první pohled zaujme nový moderní design postavený na eleganci, stylové jednotě a čistotě. Někoho může zarazit poměrně velká změna nabídky Start, včetně jejího přesunu doprostřed spodní lišty, namísto dosavadního, notoricky zažitého, levého dolního rohu.  

Odpovědi na 11 otázek o Windows 11.
Zdroj: Microsoft

Velkým tématem je posílená bezpečnost už v oblasti hardware, s níž se pojí také větší technické požadavky na počítače, vyústěním dlouhodobé snahy Microsoftu je odstranění hesel

3) Kolik stojí?  

Pro stávající uživatele Windows 10 je zdarma.   

O přechodu na Windows 11  

4) Jak Windows 11 získám? 

Uživatelům Windows 10 na počítačích, které vyhoví stanoveným minimálním požadavkům, se upgrade na Jedenáctky nabídne automaticky, a to zdarma. Je zde možnost manuální instalace i na nepodporovaných strojích, což ale nemůžeme doporučit. 

5) Zatím nevidím možnost upgradu, co mám dělat?  

Počkat. Upgrady budou probíhat postupně ve vlnách, celý proces bude trvat po dobu několika měsíců, odhaduje se, že až do poloviny roku 2022.  

6) Musím si Windows 11 nainstalovat? A je třeba to udělat hned?  

Naopak, doporučuje se počkat, až se odstraní hlavní chyby a nedostatky. Jen za první měsíc fungování W11 vydal Microsoft opravy už dvakrát.  

7) Můžu nadále používat Windows 10?  

Ano. Konec podpory poslední verze tohoto operačního systému je naplánován až na 14. října 2025. 

8) Můžu se vrátit z Windows 11 na Windows 10?  

Ano, ale pouze do 10 dnů po upgradu. Během tohoto zkušební období se můžete snadno vrátit zpět. Po uplynutí 10 dní je to pak možné pouze přeinstalací. 

9) Chci Windows 11 v celé firmě najednou, kdo mi s tím pomůže?  

Obraťte se na naše specialisty

Technické požadavky 

10) Jaké jsou minimální požadavky na hardware?  

 • Procesor: min. 1GHz se 2 či více jádry a podporou 64bitové architektury nebo System on a Chip.
 • Operační paměť RAM: min. 4 GB.  
 • Úložiště: nejméně 64 GB.  
 • Grafika: grafický čip s podporou DirectX 12 a ovladači WDDM 2.0.
 • Z bezpečnostních opatření jsou povinné modul TPM 2.0* a aktivní UEFI Secure Boot. 

*TPM verzi 2.0 lze sice postupem, který oficiálně zveřejnil sám Microsoft, možné obejít, my však doporučujeme toto pravidlo ponechat. A pokud už modul opravdu nutně budete chtít vypnout, raději se do úprav nepouštějte sami, pokud si nejste jisti, že vše zvládnete správně. Neodborný zásah může vést až k nefunkčnímu počítači, což se může nemile dotknout vašeho podnikání. Raději požádejte o nastavení odborníky 

11) Jak zjistím, zda je můj počítač s Windows 11 kompatibilní?  

Nástrojem PC Health Check (Kontrola stavu osobního počítače), který je dostupný na webu Microsoftu. Nebo se nám ozvěte a my vaše vybavení zkontrolujeme, případně navrhneme a zrealizujeme potřebné aktualizace a inovace. 

[protected] => ) [excerpt] => stdClass Object ( [rendered] =>

Odpovědi na 11 otázek o Windows 11.

[protected] => ) [author] => 5 [featured_media] => 1449 [comment_status] => open [ping_status] => open [sticky] => [template] => [format] => standard [meta] => Array ( ) [categories] => Array ( [0] => 87 [1] => 4 [2] => 352 ) [tags] => Array ( [0] => 197 [1] => 536 ) [_links] => stdClass Object ( [self] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts/1446 ) ) [collection] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts ) ) [about] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/types/post ) ) [author] => Array ( [0] => stdClass Object ( [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/users/5 ) ) [replies] => Array ( [0] => stdClass Object ( [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/comments?post=1446 ) ) [version-history] => Array ( [0] => stdClass Object ( [count] => 4 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts/1446/revisions ) ) [predecessor-version] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 1452 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts/1446/revisions/1452 ) ) [wp:featuredmedia] => Array ( [0] => stdClass Object ( [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/media/1449 ) ) [wp:attachment] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/media?parent=1446 ) ) [wp:term] => Array ( [0] => stdClass Object ( [taxonomy] => category [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/categories?post=1446 ) [1] => stdClass Object ( [taxonomy] => post_tag [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/tags?post=1446 ) ) [curies] => Array ( [0] => stdClass Object ( [name] => wp [href] => https://api.w.org/{rel} [templated] => 1 ) ) ) ) [4] => stdClass Object ( [id] => 1419 [date] => 2021-09-29T14:13:33 [date_gmt] => 2021-09-29T12:13:33 [guid] => stdClass Object ( [rendered] => https://blog.xevos.eu/?p=1419 ) [modified] => 2021-09-29T14:13:35 [modified_gmt] => 2021-09-29T12:13:35 [slug] => 3-bezpecnostni-tipy-pro-apple [status] => publish [type] => post [link] => https://blog.xevos.eu/3-bezpecnostni-tipy-pro-apple/ [title] => stdClass Object ( [rendered] => Jak si nastavit zabezpečení Macu, aneb 3 bezpečnostní tipy pro Apple ) [content] => stdClass Object ( [rendered] =>

Ačkoliv se říká, že počítače Apple patří k nejbezpečnějším, i tady se vyplatí na základní pravidla cyber security myslet. Máme pro vás pár tipů, jak bez ohrožení pracovat s vaším Macem.

Pravdou je, že útoků na počítače a mobily od Applu je méně. Kyberzločinci však nespí, protože skupina uživatelů této značky je pro ně velmi zajímavá. Jeden z nejvážnějších útoků na macOS proběhl letos v dubnu, kdy chyba umožnila škodlivému softwaru obejít bezpečnostní programy. Uživatelům bylo hned doporučeno aktualizovat si operační systém na nejnovější verzi Big Sur 11.3, která si s tím už umí poradit. Pro nás z toho však plyne varování, že ani Apple není před útoky imunní. 

Jaké tři základní bezpečnostní funkce tedy používat a jak si je můžete nastavit nebo změnit? 

Šifrování disku FileVault 

Pokud si ho aktivujete, bez zadání hesla do iCloudu nebo klíče zotavení pro obnovu dat se nikdo nedostane k obsahu na startovacím disku vašeho počítače. Což jako podnikatelé jistě oceníte. Únik obchodních spojení, know-how, údajů zaměstnanců či zákazníků, nebo dokonce přístupů k financím, se může bolestivě prodražit. 

Jak nastavit šifrování FileVault:  

 1. V levém horním rohu klikněte na ikonku jablíčka. 
 2. Vyberte Předvolby systému. 
 3. Otevřete si Zabezpečení a soukromí. 
 4. Klikněte na možnost FileVault. 
 5. Pomocí zámečku v levém dolním rohu se autorizujte jako správce. 
 6. Vyberte Zapnout FileVault. 
 7. Zvolte si z možností nastavení – odemykání přes iCloud nebo si pro případnou obnovu dat nechte vytvořit klíč zotavení. Ten si ovšem dobře uschovejte (mimo daný počítač!), protože bez něj se už pak k datům nedostanete ani vy. 

Antivir XProtect a kontrola aplikací  

Apple zařízení obsahují integrovaný základní antivir XProtect, který chrání počítač před známým malwarem. Přesto pro ještě lepší ochranu doporučujeme nainstalovat navíc antivir jiné strany, např. Eset.

Stahované aplikace, plug-iny a instalační balíčky ještě prověřuje funkce nazvaná Gatekeeper. Kontroluje, jestli vývojáři získali certifikát Apple, že jejich produkty jsou bezpečné (tzv. notarizace). Pokud ano, povolí software nainstalovat, pokud ne, upozorní vás. Můžete si vybrat, jestli umožníte stahovat aplikace jen z App Storu nebo i od jiných, ověřených vývojářů.  Jak na to?

Jak změnit předvolby pro stahování:

 1. Klikněte na ikonu jablka.
 2. Vyberte Předvolby systému. 
 3. Zvolte Zabezpečení a soukromí. 
 4. Vstupte na záložku Obecné. 
 5. Pomocí zámečku v levém dolním rohu se autorizujte. 
 6. Podívejte se na nabídku Povolit aplikace stažené… a vyberte jednu z možností:  
  • z App Storu nebo
  • z App Storu a od známých vývojářů 

Antivir a Gatekeeper dohromady zaručují vysoké bezpečí při stahování souborů a aplikací. Ještě jistější je, pokud si zvyknete stahovat pouze z oficiálního zdroje, tedy App Store, který veškeré aplikace před vložením velmi pečlivě prověřuje. 

Mac Firewall 

Kontrola jednotlivých síťových spojení pomocí firewallu dále posiluje bezpečnost tím, že vás chrání před škodlivou příchozí, ale i možnou odchozí komunikací. V Macu je v základním nastavení vypnut, ale můžete si jej snadno povolit a nastavit různé režimy. 

Jak zapnout Mac firewall: 

 1. Kliknutím na ikonu jablka v levém horním rohu otevřete možnosti nastavení. 
 2. Vyberte Předvolby systému. 
 3. Najděte položku Zabezpečení a soukromí.  
 4. Přejděte v menu na kartu Firewall. 
 5. Opět se musíte autorizovat jako správce pomocí ikonky zámečku. 
 6. Vyberte Zapnout firewall. 

Jablečný firewall má několik režimů nastavení. Můžete blokovat veškerá příchozí spojení, individuálně přidat konkrétní povolené aplikace, povolit připojení veškerému předinstalovanému nebo podepsanému softwaru s certifikátem nebo navolit neviditelný režim (stealth mode). Ten umožňuje připojení autorizovaným aplikacím, ale ignoruje pokusy o sondování, a komplikuje tak hackerům nalezení vašeho počítače.

Jak nastavit režimy firewallu: 

 1. Přejděte na kartu Firewall jako při jeho spuštění. 
 2. Klikněte na Volby firewallu. 
 3. Vyberte požadovaný režim. 
 4. Pokud povolujete jen určité aplikace, přidejte je prostřednictvím znaménka +. 

Tím jsme ještě zdaleka nevyčerpali všechny možnosti k dosažení větší kybernetické bezpečnosti u Macu. Postupně se budeme věnovat i dalším a nezapomeneme ani na iPhony. Chcete si příští díl našeho Apple speciálu přečíst? Sledujte náš blog a sociální sítě

Pokud si raději necháte bezpečnost Apple zařízení ve vaší firmě nakonfigurovat od našich specialistů, ozvěte se nám. Nabízíme nejen prodej a servis hardwaru a softwaru, ale také kompletní nebo dílčí správu firemního IT v rámci outsourcingových služeb. 

[protected] => ) [excerpt] => stdClass Object ( [rendered] =>

Jak správně nastavit zabezpečení na vašem Macu.

[protected] => ) [author] => 5 [featured_media] => 1430 [comment_status] => open [ping_status] => open [sticky] => [template] => [format] => standard [meta] => Array ( ) [categories] => Array ( [0] => 87 [1] => 4 [2] => 3 ) [tags] => Array ( [0] => 97 [1] => 109 [2] => 151 ) [_links] => stdClass Object ( [self] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts/1419 ) ) [collection] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts ) ) [about] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/types/post ) ) [author] => Array ( [0] => stdClass Object ( [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/users/5 ) ) [replies] => Array ( [0] => stdClass Object ( [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/comments?post=1419 ) ) [version-history] => Array ( [0] => stdClass Object ( [count] => 12 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts/1419/revisions ) ) [predecessor-version] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 1442 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts/1419/revisions/1442 ) ) [wp:featuredmedia] => Array ( [0] => stdClass Object ( [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/media/1430 ) ) [wp:attachment] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/media?parent=1419 ) ) [wp:term] => Array ( [0] => stdClass Object ( [taxonomy] => category [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/categories?post=1419 ) [1] => stdClass Object ( [taxonomy] => post_tag [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/tags?post=1419 ) ) [curies] => Array ( [0] => stdClass Object ( [name] => wp [href] => https://api.w.org/{rel} [templated] => 1 ) ) ) ) [5] => stdClass Object ( [id] => 1396 [date] => 2021-07-23T08:33:53 [date_gmt] => 2021-07-23T06:33:53 [guid] => stdClass Object ( [rendered] => https://blog.xevos.eu/?p=1396 ) [modified] => 2021-08-03T15:23:48 [modified_gmt] => 2021-08-03T13:23:48 [slug] => minikancelar-v-mobilu-microsoft-lens [status] => publish [type] => post [link] => https://blog.xevos.eu/minikancelar-v-mobilu-microsoft-lens/ [title] => stdClass Object ( [rendered] => Minikancelář v mobilu: Microsoft Lens je parťák pro rychlé a kvalitní skeny ) [content] => stdClass Object ( [rendered] =>

Když potřebujete rychle v terénu uložit do mobilu papírový dokument, naskenujte si ho! Mít ve svém telefonu skutečně výkonný a spolehlivý skener dokumentů je jednou z mnoha drobností, které usnadňují a zefektivňují každý byznys. Naším tipem je Microsoft Lens.  

Chytré telefony a tablety neslouží jen k telefonování a brouzdání na sociálních sítích, ale mohou se stát doslova přenosnou kanceláří. I malí podnikatelé a živnostníci tak mají k dispozici spoustu funkcí, pro které by si dříve museli pořizovat drahou techniku, zatímco majitelé plně vybavených officů zase ocení možnost vyřídit důležitý úkol operativně kdykoliv a kdekoliv. 

Samozřejmě, že skenování mobilem není nikdy tak dokonalé jako speciálním přístrojem, ale aplikace Microsoft Lens k tomu má blízko. Výstupy jsou totiž opravdu kvalitní a máte celou řadu možností nastavení. A pokud nejste zrovna účetní nebo archivář, kteří skenují ve velkém, mobilní skeny vám bohatě postačí.

Můžete si tak velice rychle digitalizovat nejen dokumenty, ale i vizitky, zápisky a poznámky, podklady pro účetnictví, letáky a podobně. 

Microsoft Lens se objevil původně jako aplikace Office Lens pro mobily s Windows 10. Letos dostal jednodušší název, hezčí kabát a nové funkce, kvůli kterým stojí za to si ho stáhnout. Je k dispozici pro Android i iOS, což z něj dělá univerzální doplněk nejen v rámci systému Microsoftu.

Užitečné funkce 

Režimy skenování. Než začnete skenovat, vyberte si některý z režimů, např. Fotka, Dokument, Tabule, Vizitka, QR kód, Tabulka. Dosáhnete tak nejlepšího možného výsledku, který odpovídá vašim momentálním požadavkům. 

 • Fotka – pro klasické focení obrázků. 
 • Dokument – pokud chcete skenovat souvislý text na papíře: účtenku, potvrzení, leták… 
 • Extrahovat text – chcete-li získat z obrázku jen text, třeba pro přeposlání přes chat. 
 • Tabule – umožní zachycení obsahu po přednášce nebo prezentaci, takže si nemusíte psát takové množství poznámek. Aplikace upraví pozadí, aby byl text dobře čitelný. 
 • Vizitka – pomůže zaznamenat a uložit kontaktní údaje z tradiční papírové kartičky. Zatím to jde nejlépe v angličtině a několika dalších vybraných jazycích.
 • QR kód – přečtěte QR kódy.
 • Tabulka – umožní převést vaši tabulku do Excelu. 

Kvalitní technologie. Díky pokročilé technologii umí Microsoft Lens odstranit nepřirozené úhly nebo stíny, aby byl dokument perfektně čitelný v závislosti na požadavku zvoleného režimu skenování. Používá také strojové učení, takže vaše spolupráce je s postupem času stále lepší.

Možnosti ukládání. Po pořízení můžete sken oříznout, upravit pomocí filtrů, doplnit dalším textem či kresbou, případně přidat titulek. Materiály pak uložíte klasicky do PDF, ale také jako fotku, dokument Wordu nebo Power Pointovou prezentaci. Jako úložiště se nabídne samotný telefon, cloudové úložiště OneDrive nebo poznámkový aparát OneNote. 

Víte, že? Microsoft Lens už během pořizování skenu vybere oblast, kterou budete chtít pravděpodobně oříznout. Vám potom stačí volbu jen potvrdit, nebo změnit. 

Práce s dokumenty. Aplikace umí také převádět dokumenty – ať už čerstvě naskenované nebo dříve uložené – do PDF, Wordu, Power Pointu či Excelu. Využívá optické rozpoznávání znaků, takže s textem se dá dále pracovat. V PDF dokumentech můžete vyhledávat, zvýrazňovat nebo kopírovat text, v PowerPointu se ručně namalované čáry převedou na objekty PowerPointu použitelné pro další úpravy atd. 

Uložení vizitek. Naskenujte si vizitku svého nového obchodního partnera a uložte ji rovnou do kontaktů.

Microsoft Lens obstojí i samostatně 

Jako veškeré aplikace této provenience je i Lens velmi užitečný, pokud používáte komplexní ekosysém Microsoftu. Aplikace pracuje s jeho formáty a je propojena s cloudovým úložištěm OneDrive nebo poznámkovým blokem OneNote. Jako taková vám výrazně urychlí práci, protože když se v aplikaci přihlásíte do svého pracovního (Microsoft 365) nebo privátního Microsoft účtu, uložené dokumenty najdete hned i v počítači ve speciální, automaticky vytvořené složce.

MS Lens však je kvalitním nástrojem i tehdy, když řešení Microsoftu jinak nepoužíváte. Skeny jsou čisté a dobře čitelné, takže i tak je pro vás aplikace přínosná. Jediným rozdílem je, že nebudete využívat funkce cloudu. 

Líbí se vám aplikace Microsoftu, ale aktuálně stojí vaše kancelář na jiném softwaru? Pokud byste rádi přešli na Microsoft a chcete se o všem poradit, případně celý přesun pomoci zrealizovat, kontaktujte nás.   

[protected] => ) [excerpt] => stdClass Object ( [rendered] =>

Poznejte skenovací aplikaci Microsoft Lens.

[protected] => ) [author] => 5 [featured_media] => 1399 [comment_status] => open [ping_status] => open [sticky] => [template] => [format] => standard [meta] => Array ( ) [categories] => Array ( [0] => 87 [1] => 352 [2] => 5 ) [tags] => Array ( [0] => 197 [1] => 107 ) [_links] => stdClass Object ( [self] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts/1396 ) ) [collection] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts ) ) [about] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/types/post ) ) [author] => Array ( [0] => stdClass Object ( [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/users/5 ) ) [replies] => Array ( [0] => stdClass Object ( [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/comments?post=1396 ) ) [version-history] => Array ( [0] => stdClass Object ( [count] => 13 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts/1396/revisions ) ) [predecessor-version] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 1418 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts/1396/revisions/1418 ) ) [wp:featuredmedia] => Array ( [0] => stdClass Object ( [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/media/1399 ) ) [wp:attachment] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/media?parent=1396 ) ) [wp:term] => Array ( [0] => stdClass Object ( [taxonomy] => category [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/categories?post=1396 ) [1] => stdClass Object ( [taxonomy] => post_tag [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/tags?post=1396 ) ) [curies] => Array ( [0] => stdClass Object ( [name] => wp [href] => https://api.w.org/{rel} [templated] => 1 ) ) ) ) [6] => stdClass Object ( [id] => 1401 [date] => 2021-07-16T14:29:05 [date_gmt] => 2021-07-16T12:29:05 [guid] => stdClass Object ( [rendered] => https://blog.xevos.eu/?p=1401 ) [modified] => 2021-07-16T14:35:13 [modified_gmt] => 2021-07-16T12:35:13 [slug] => jak-ochranit-firemni-socialni-site-pred-kradezi-a-zneuzitim [status] => publish [type] => post [link] => https://blog.xevos.eu/jak-ochranit-firemni-socialni-site-pred-kradezi-a-zneuzitim/ [title] => stdClass Object ( [rendered] => Jak ochránit firemní sociální sítě před krádeží a zneužitím ) [content] => stdClass Object ( [rendered] =>

Také vás možná na jaře vyděsily zprávy o úniku milionů uživatelských informací z Facebooku. Pro firemní sociální sítě jsou tu ale i další rizika. Přečtěte si, jak předejít krádeži účtu coby důležitého marketingového nástroje, nebo jeho zneužití pro nabourání vašich počítačů. 

Sociální média jsou dnes nezbytnou součástí marketingového mixu většiny firem. Začínající podnikatelé si zde budují komunitu prvních zákazníků, nadnárodní giganti ukazují svou vlídnou tvář. Jako užitečný nástroj jsou však tyto profily také cílem útočníků. Buď se snaží zneužít vaše kontakty nebo poškodit vaši pověst. Anebo se sociální síť může stát prostředkem, jak z vás za použití metod sociálního inženýrství vytáhnout důležité údaje. Zjistěte, jak své sociální sítě ochránit. 

Základem pro ochranu v on-line prostoru je celofiremní politika kybernetické bezpečnosti. Máte aktuální antivirové programy a vědí vaši zaměstnanci, jak poznat podezřelý komentář pod příspěvkem? Jak máte ošetřené mobily, které se pro správu sociálních médií často používají? Pokud si nejste jisti, nechte si od nás provést audit bezpečnosti, popřípadě vypracovat řešení na míru. 

6 užitečných tipů pro vlastníky účtů na sítích 

Útoky na sociální sítě se nevyhýbají malým ani velkým firmám, proto je dobré nastavit si veškerá preventivní opatření, abyste jejich účinnost maximálně omezili. 

1. Nastavte si silné heslo 

Mělo by být přiměřeně dlouhé, obsahovat velká i malá písmena, speciální znaky a číslice. Pokud chcete vědět víc, přečtěte si náš článek o heslech. Pro každou síť mějte heslo jiné. A podle okolností může být na místě heslo změnit, když zaměstnanec, který měl na sociální sítě přístup, z firmy odejde.   

TIP: Výhodné je mít pro sociální sítě i speciální e-mail. Pro vás to bude jednodušší při odchodu zaměstnance a útočníkovi zisk tohoto e-mailu nijak nepomůže k firemním citlivým údajům. 

2. Využívejte dvoufázové ověření 

Ověření hesla vyťukáním číselného kódu nebo potvrzením v aplikaci nabízejí hlavní sociální sítě již dlouho a je velmi dobré ho využívat. Ani prolomení hesla nemusí při zapojení multifaktorové verifikace znamenat pohromu.  

3. Nenechte vše jen na jediném zaměstnanci 

Zajistěte si, ať má ve firmě přístupy na sociální sítě vedle správce více lidí. U malé firmy vedení, u větší pak šéf oddělení marketingu. Pokud pro vás vytvoření a následnou správu sociálních sítí zajišťuje externí agentura nebo freelancer, trvejte na předání přístupových údajů.  

4. Nastavte si různé úrovně přístupů 

Ale pozor, volný vstup na vaše sociální prezentace by neměl mít zase každý zaměstnanec. Strukturujte úrovně oprávnění. Např. editorům postačí možnost přidávat obsah bez práva měnit nastavení.  

5. Pozor na veřejné Wi-Fi sítě 

Spravovat komunitu na Facebooku nebo Instagramu vyžaduje aktivitu kdykoli a kdekoli v terénu. Dnes už sice značná část kaváren má připojení pro své hosty zabezpečené, ale všude to ještě pravidlem není.  Při připojování přes veřejnou síť může zcela nepozorovaně dojít k tzv. man-in-the-middle útoku, kdy se nevědomky napojíte na falešný přístupový bod a ani si nevšimnete, že sdílíte všechny vaše údaje s útočníkem. V kavárnách a dalších místech s veřejnou Wi-Fi proto doporučujeme využívat připojení přes VPN.  

6. Proškolte své zaměstnance ohledně bezpečného chování 

Dokola omílaná poučka o nejslabším článku kybernetické bezpečnosti stále platí. Proškolte své zaměstnance, aby dokázali odolat manipulaci metodou sociálního inženýrství.   

Potřebujete konzultaci, školení nebo rovnou celkový plán ke kybernetické bezpečnosti? Od toho jsme tu. Napište nám nebo zavolejte a domluvíme se. 

[protected] => ) [excerpt] => stdClass Object ( [rendered] =>

Jak předejít krádeži nebo zneužití firemních účtů na sociálních sítích.

[protected] => ) [author] => 5 [featured_media] => 1402 [comment_status] => open [ping_status] => open [sticky] => [template] => [format] => standard [meta] => Array ( ) [categories] => Array ( [0] => 87 [1] => 3 ) [tags] => Array ( [0] => 81 [1] => 413 [2] => 31 ) [_links] => stdClass Object ( [self] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts/1401 ) ) [collection] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts ) ) [about] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/types/post ) ) [author] => Array ( [0] => stdClass Object ( [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/users/5 ) ) [replies] => Array ( [0] => stdClass Object ( [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/comments?post=1401 ) ) [version-history] => Array ( [0] => stdClass Object ( [count] => 3 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts/1401/revisions ) ) [predecessor-version] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 1406 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts/1401/revisions/1406 ) ) [wp:featuredmedia] => Array ( [0] => stdClass Object ( [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/media/1402 ) ) [wp:attachment] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/media?parent=1401 ) ) [wp:term] => Array ( [0] => stdClass Object ( [taxonomy] => category [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/categories?post=1401 ) [1] => stdClass Object ( [taxonomy] => post_tag [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/tags?post=1401 ) ) [curies] => Array ( [0] => stdClass Object ( [name] => wp [href] => https://api.w.org/{rel} [templated] => 1 ) ) ) ) [7] => stdClass Object ( [id] => 1387 [date] => 2021-06-25T08:24:37 [date_gmt] => 2021-06-25T06:24:37 [guid] => stdClass Object ( [rendered] => https://blog.xevos.eu/?p=1387 ) [modified] => 2021-06-25T08:26:15 [modified_gmt] => 2021-06-25T06:26:15 [slug] => ceka-nas-budoucnost-bez-hesel [status] => publish [type] => post [link] => https://blog.xevos.eu/ceka-nas-budoucnost-bez-hesel/ [title] => stdClass Object ( [rendered] => Čeká nás budoucnost bez hesel? Alternativy fungují už dnes ) [content] => stdClass Object ( [rendered] =>

Bezpečné heslo. Věčná bolest v online světě. Buď jsou hesla nedostatečná a snadno prolomitelná, nebo se nedají zapamatovat. Ale co kdybyste heslo vůbec nepotřebovali?  

Bez ověřování to dnes s technologiemi nejde. Jak ale víme, vymyslet opravdu účinné a silné heslo není jen tak. Natožpak si zapamatovat záplavu odlišných přístupových kódů, s nimiž každý průměrný uživatel počítače a internetu musí pracovat. Trochu pomůže správce hesel, ale stále to neřeší hlavní problém, že hesla patří mezi rizikové položky. Můžeme se vůbec jich zbavit? 

Bezheslové přihlašování není vůbec tak nedosažitelné, jak by se mohlo zdát. 

Výrazné zjednodušení se single sign-on 

Řešením, které vás zbaví nutnosti vytvářet a pamatovat si nepřehledné množství hesel, je systém jednotného přihlášení (single sign-on). Jedná se o jednorázové přihlášení do aplikace, která následně zajistí vstup do ostatních účtů, aniž byste museli zadávat další heslo. To v některých případech dokonce ani nemusíte znát.  

Připomíná vám to něco? Určitě si vybavíte přihlašování pomocí facebookového nebo Google účtu. Do nich se ale hlásíte klasicky heslem, doplněným v ideálním případě o druhý faktor ověření, což je nejtradičnější způsob.  

Bezheslové přihlašování s bezpečnostními tokeny

Efektivnější jsou tzv. bezpečnostní tokeny v podobně USB/NFC klíčenky nebo smart karty. Ty bývají někdy ještě také zajištěny PIN kódem, otiskem prstu, přirozeným dotekem pro ověření vaší přítomnosti, nebo nějakou jejich kombinací. Pro vás to znamená jediné. Zapnete počítač, vložíte nebo přiblížíte svůj bezpečnostní klíč, pokud to vyžaduje, tak se prokážete potřebným způsobem – a můžete pracovat. Jste velmi dobře chráněni a heslo nemusíte vůbec řešit. 

TIP: Mezi ověřené výrobce tohoto druhu zařízení patří Yubico a jejich bezpečnostní token YubiKey. Doporučuje ho i tuzemský univerzální přihlašovací účet mojeID nebo Microsoft. Může sloužit jako samotný klíč pro bezheslové přihlašování pomocí FIDO2 protokolu, stejně jako 2. faktor (něco, co máte, tzv. faktor přítomnosti) při vícefaktorové/vícefázové autentizaci. Funguje kontaktně pomocí USB, ale disponuje i bezkontaktní NFC technologií. 

Tokeny lze výborně využít ve firmě. Kromě samotného zvýšení bezpečnosti umožní firmě pružně reagovat na změny v počtech zaměstnanců a pomáhá šetřit náklady.  

Chcete to i ve vaší firmě? Bezpečnostní systém za pomoci USB/NFC klíčenky nebo smart karty pro vás implementujeme podle vašich potřeb. 

Biometrie, aplikace nebo odkaz 

Pokud používáte operační systém Windows 10 a máte příslušný hardware, který umí načíst biometrické údaje, do počítače se snadno přihlásíte pomocí funkce Windows Hello. Místo hesla pak máte otisk prstu, obličej nebo sken duhovky. Nastavit si můžete také obrázkové heslo či zmíněný bezpečnostní token. 

Další možností bezheslového přihlašování je ověření pomocí mobilní aplikace. I ty mohou být samy chráněny PINem nebo otiskem prstu. Jinou metodou je vstup za pomoci zaslaného unikátního odkazu, který vás dovede přímo do vašeho účtu. Přijde na e-mail a platí po omezenou dobu.   

Omezení používání hesel je jednou z cest, jak kybernetickým útočníkům omezit pole jejich působnosti. Potřebujete vymyslet, jak zefektivnit bezpečnost přihlašování ve vaší společnosti? Jsme tu od toho, kontaktujte nás. 

[protected] => ) [excerpt] => stdClass Object ( [rendered] =>

Bezheslové přihlašování není vůbec tak nedosažitelné, jak by se mohlo zdát.

[protected] => ) [author] => 5 [featured_media] => 1388 [comment_status] => open [ping_status] => open [sticky] => [template] => [format] => standard [meta] => Array ( ) [categories] => Array ( [0] => 87 [1] => 3 ) [tags] => Array ( [0] => 81 ) [_links] => stdClass Object ( [self] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts/1387 ) ) [collection] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts ) ) [about] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/types/post ) ) [author] => Array ( [0] => stdClass Object ( [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/users/5 ) ) [replies] => Array ( [0] => stdClass Object ( [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/comments?post=1387 ) ) [version-history] => Array ( [0] => stdClass Object ( [count] => 6 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts/1387/revisions ) ) [predecessor-version] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 1394 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts/1387/revisions/1394 ) ) [wp:featuredmedia] => Array ( [0] => stdClass Object ( [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/media/1388 ) ) [wp:attachment] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/media?parent=1387 ) ) [wp:term] => Array ( [0] => stdClass Object ( [taxonomy] => category [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/categories?post=1387 ) [1] => stdClass Object ( [taxonomy] => post_tag [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/tags?post=1387 ) ) [curies] => Array ( [0] => stdClass Object ( [name] => wp [href] => https://api.w.org/{rel} [templated] => 1 ) ) ) ) [8] => stdClass Object ( [id] => 1377 [date] => 2021-06-17T09:55:23 [date_gmt] => 2021-06-17T07:55:23 [guid] => stdClass Object ( [rendered] => https://blog.xevos.eu/?p=1377 ) [modified] => 2021-06-25T08:28:05 [modified_gmt] => 2021-06-25T06:28:05 [slug] => hp-instant-ink-a-dalsi-4-chytre-tipy-ktere-usetri-cas-i-penize [status] => publish [type] => post [link] => https://blog.xevos.eu/hp-instant-ink-a-dalsi-4-chytre-tipy-ktere-usetri-cas-i-penize/ [title] => stdClass Object ( [rendered] => HP Instant Ink a další 4 chytré tipy, které vám ve firmě ušetří čas i peníze ) [content] => stdClass Object ( [rendered] =>

HP Instant Ink je nová služba předplatného na doplňování inkoustu do tiskárny, která vám pomůže ušetřit čas, energii i finance při provozu kanceláře. Zjednodušte si podnikání i s dalšími drobnými zlepšováky. 

Představte si svět, v němž vám nikdy nedojde inkoust v tiskárně a vy se nebudete muset starat o jeho doplňování. Nebo svět, v němž nemusíte živit celé IT oddělení, a přitom máte veškerou ICT infrastrukturu v pořádku a plně aktuální. Nebo dokonce svět, kde panuje řád ve vašich úkolech a dokumentech. To vše je možné při zapojení několika chytrých zlepšováků do kancelářského života. 

Předplatné služeb 

Velkou úsporou času a starostí, a ve většině případů i peněz, je předplatné opakujících se služeb.  

Tak například v úvodu zmíněný HP Instant Ink umožňuje právě onen nikdy nedocházející inkoust v tiskárně. Když se ke službě přihlásíte, odpadne nutnost hlídat stav náplně, objednávat nové a vyhazovat staré kazety. To vše probíhá automaticky podle vámi zvoleného plánu, který můžete kdykoliv změnit, a když někdy vytisknete více nebo méně, tak si další tisk dokoupíte nebo naopak nevytisknuté stránky převedete do nového měsíce. Součástí služby je dovoz nových kazet v okamžiku, kdy vám docházejí, stejně jako odvoz a recyklace těch prázdných. 

HP Instant Ink

Umožní vám to efektivněji nakládat s vašimi penězi. Ty totiž neváznou v kazetách, které se vám hromadí ve skladu pro strýčka Příhodu. Náplní máte přesně tolik, kolik právě potřebujete. A ještě ušetříte čas zaměstnance, který by musel vše kolem tiskárny hlídat, zatímco teď může dělat něco produktivního.  

Zaujalo vás to? Přečtěte si více informací o tom, jak služba funguje, nebo se rovnou zaregistrujte k výhodné a bezstarostné správě tisku. 

Na bázi předplatného fungují také mnohé kancelářské programy a další software a o tom, že tento model má co nabídnout, svědčí i stále rozšířenější využívání předplatného na pravidelné dodávky kvalitní kávy pro firemní kávovar.  

Outsourcing úkolů 

Ne vždy potřebujete na určitý úkol vlastní zaměstnance. Například správu IT pro vás může realizovat externí firma se svými specialisty. Jaké jsou výhody IT outsourcingu, jsme shrnuli už dříve v článku na našem blogu. Outsourcují se i personalistické a účetní služby, marketing, pro malé firmy nebo jednotlivé živnostníky bude skvělým úsporným řešením virtuální asistentka. 

Pronájem vybavení 

Podobně jako služby a externí specialisty si můžete zvenčí zajistit také vybavení. My nabízíme pronájem hardware a tiskáren. Pokud cítíte, že to je řešení pro vás, kontaktujte nás. Výhodou tohoto modelu je, že za kvalitní vybavení nemusíte vynaložit velkou částku najednou, ale platíte měsíčně menší poplatky. Za to máte vždy aktualizované a plně funkční vybavení, v případě opotřebení nebo vady neřešíte opravy a likvidaci. 

Jeden systém pro organizaci práce 

Někdy se vyplatí poskládat si individuální řešení na míru z nabídky různých výrobců a dodavatelů. V případě kancelářských programů naopak doporučujeme plout pod jednou vlajkou. Máte jistotu, že všechny programy jsou kompatibilní a propojené, tudíž efektivnější.  

K nejlépe propracovaným patří ekosystém Microsoft 365. Tak například v rámci Outlooku si vyměníte e-maily, vytvoříte online schůzku přes MS Teams a dostanete hlášení, pokud se objeví nové komentáře v plánovacím systému Planner.  

Tím můžete velmi výrazně ušetřit čas strávený jinak na hledání, kopírování a přeposílání různých údajů, dokumentů a informací. 

Cloud 

Práce z domova se po určitou dobu stala nutností, ale je to i praktická věc. Umožní vám vylepšit time management, sestavit si tým těch nejlepších profesionálů bez ohledu na to, kde se nacházejí, a podpořit work-life balance u sebe i zaměstnanců. Dostupnost pracovních podkladů odkudkoliv a kdykoliv zajistí cloudové úložiště.  

Zaujal vás inkoust do tiskárny jako služba? Registrujte se k odběru nebo si nejdříve pořiďte kompatibilní tiskárnu. Chcete bližší informace k dalším námi nabízeným službám, které vám ušetří čas i peníze? Kontaktujte naše obchodníky 

[protected] => ) [excerpt] => stdClass Object ( [rendered] =>

Zjednodušte si podnikání se službou HP Instant Ink a dalšími zlepšováky.

[protected] => ) [author] => 5 [featured_media] => 1380 [comment_status] => open [ping_status] => open [sticky] => [template] => [format] => standard [meta] => Array ( ) [categories] => Array ( [0] => 87 [1] => 4 ) [tags] => Array ( [0] => 512 ) [_links] => stdClass Object ( [self] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts/1377 ) ) [collection] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts ) ) [about] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/types/post ) ) [author] => Array ( [0] => stdClass Object ( [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/users/5 ) ) [replies] => Array ( [0] => stdClass Object ( [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/comments?post=1377 ) ) [version-history] => Array ( [0] => stdClass Object ( [count] => 7 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts/1377/revisions ) ) [predecessor-version] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 1395 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts/1377/revisions/1395 ) ) [wp:featuredmedia] => Array ( [0] => stdClass Object ( [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/media/1380 ) ) [wp:attachment] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/media?parent=1377 ) ) [wp:term] => Array ( [0] => stdClass Object ( [taxonomy] => category [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/categories?post=1377 ) [1] => stdClass Object ( [taxonomy] => post_tag [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/tags?post=1377 ) ) [curies] => Array ( [0] => stdClass Object ( [name] => wp [href] => https://api.w.org/{rel} [templated] => 1 ) ) ) ) [9] => stdClass Object ( [id] => 1360 [date] => 2021-05-25T11:55:05 [date_gmt] => 2021-05-25T09:55:05 [guid] => stdClass Object ( [rendered] => https://blog.xevos.eu/?p=1360 ) [modified] => 2021-05-25T12:47:30 [modified_gmt] => 2021-05-25T10:47:30 [slug] => office-2022-vs-microsoft-365 [status] => publish [type] => post [link] => https://blog.xevos.eu/office-2022-vs-microsoft-365/ [title] => stdClass Object ( [rendered] => Office 2022 vs. Microsoft 365. Být v cloudu nebo mít své kancelářské aplikace jednou provždy? ) [content] => stdClass Object ( [rendered] =>

Přestože Microsoft dlouhodobě podporuje předplatitelskou verzi svých kancelářských programů Microsoft 365, stále nabízí i možnost jednorázového nákupu licence na balík Office. A protože letos má vyjít nová verze, zamysleli jsme se nad výhodami obou řešení. 

Kancelářské aplikace Microsoftu patří mezi nejznámější software tohoto druhu. Sám výrobce preferuje verzi s ročním předplatným, největší výhodou sady Microsoft 365 je cloudové úložiště a dostupnost odkudkoliv. 

Letos by se ale měla na trhu objevit také nová verze pro ty, kdo si raději kancelářské programy zaplatí jednorázově a jednou provždy. Plánovaná je na druhou půlku roku. Ať už vyjde jako Office 2021 nebo Office 2022, bude v licencích pro studenty, soukromé i podnikatelské využití. Vedle toho bude k dispozici také firemní Office LTSC.  

Jednotlivce Microsoft už předem potěšil tím, že by měla zůstat zachovaná stejná cena, jako u aktuální verze 2019, firmy si asi o 10 % připlatí. Nový Office bude k dispozici pro Windows i macOS. Novinkou je tmavý režim a celkově lepší přístupnost pro uživatele se smyslovým omezením, do balíku by se měla přidat i stále rozšířenější komunikační platforma Microsoft Teams. Malou mrzutostí se může zdát jen zkrácení podpory ze 7 na 5 let. 

Expresní porovnání obou řešení

OfficeMicrosoft 365
Platbajednorázováopakovaná
Aplikace Office
Aktualizace funkcí
Instalace na více počítačů
Online úložiště

Proč si koupit jednorázové Office 

Ačkoliv vše se postupně přelévá do onlinu, stále se najde dost lidí, kteří upřednostňují klasický Office. Ať už je to tím, že cloud nepotřebují, nevěří mu nebo odmítají formu každoročního předplatného. 

Jaké jsou výhody jednorázové licence: 

 • Zaplatíte jednou provždy. Pokud nebudete chtít upgradovat na novou verzi, již nikdy nemusíte vynakládat další částky.  
 • Je to light řešení. Office balík má méně funkcí než Microsoft 365, nemusíte se tak zatěžovat s aplikacemi, které nevyužijete. 

Office je tedy vhodný, pokud se většina vašeho podnikání odehrává offline, takže pokročilé programy a pravidelné vylepšování funkcí zkrátka nepotřebujete. 

Pokud patříte mezi zájemce o jednorázový nákup Office balíku do své firmy, ať ve verzi 2019 nebo si počkáte na Office 2021, spojte se s našimi specialisty. 

Proč se přesunout do cloudu s Microsoft 365 

Oproti tomu Microsoft 365 bude vhodnější pro podnikatele a firmy, kde je práce s kancelářskými programy na denním pořádku, kde týmy potřebují být online, komunikovat a spolupracovat, kde zaměstnanci mohou pracovat i na home office nebo sídlí na více pobočkách. 

Jaké jsou výhody řešení v rámci předplatného: 

 • Cloudové úložiště OneDrive zajistí dostupnost dat vždy a všude. V kanceláři i na home office, ve dne i v noci. Od letošního jara je navíc dostupné i ve 64bitové verzi, která usnadní práci s velkými nebo početnými soubory 
 • Data jsou tak současně zálohovaná, což poslouží i jako ochrana před kybernetickými vyděrači. V případě napadení počítačů ransomwarem se ke svým datům dostanete jednoduše z jiného stroje. 
 • Microsoft 365 obsahuje více aplikací, které zjednodušují soukromou i pracovní komunikaci, plánování a kooperaci v rámci týmu či rodiny. Celý ekosystém je účinně propojen, což výrazně šetří čas. 
 • Máte k dispozici průběžnou technickou podporu
 • Plusem pro firmy je, že všichni mají stejnou verzi softwaru. Nestane se, že některým zaměstnancům budou chybět novější funkce, všichni jsou vzájemně kompatibilní. 
 • Automatické aktualizace jsou dalším krokem ke kybernetické bezpečnosti
 • Výhodou cloudového systému je také flexibilita. Lépe umí zareagovat na růst firmy či náhlé zvýšení zátěže, bez dalších nákladů. 

Ještě nepoužíváte Microsoft 365? Chcete postupně přejít na cloudové řešení z lokálního? Nebo se přesouváte od jiného poskytovatele cloudových služeb? Se vším vám dokážeme poradit. Ozvěte se nám. 

[protected] => ) [excerpt] => stdClass Object ( [rendered] =>

Předplatné Microsoft 365 nebo jednorázový nákup Office? Než vyjde nová verze Office 2022, zamysleli jsme se nad výhodami obou řešení.

[protected] => ) [author] => 5 [featured_media] => 1361 [comment_status] => open [ping_status] => open [sticky] => [template] => [format] => standard [meta] => Array ( ) [categories] => Array ( [0] => 87 [1] => 4 [2] => 352 ) [tags] => Array ( [0] => 329 [1] => 494 ) [_links] => stdClass Object ( [self] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts/1360 ) ) [collection] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts ) ) [about] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/types/post ) ) [author] => Array ( [0] => stdClass Object ( [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/users/5 ) ) [replies] => Array ( [0] => stdClass Object ( [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/comments?post=1360 ) ) [version-history] => Array ( [0] => stdClass Object ( [count] => 8 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts/1360/revisions ) ) [predecessor-version] => Array ( [0] => stdClass Object ( [id] => 1369 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/posts/1360/revisions/1369 ) ) [wp:featuredmedia] => Array ( [0] => stdClass Object ( [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/media/1361 ) ) [wp:attachment] => Array ( [0] => stdClass Object ( [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/media?parent=1360 ) ) [wp:term] => Array ( [0] => stdClass Object ( [taxonomy] => category [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/categories?post=1360 ) [1] => stdClass Object ( [taxonomy] => post_tag [embeddable] => 1 [href] => https://blog.xevos.eu/wp-json/wp/v2/tags?post=1360 ) ) [curies] => Array ( [0] => stdClass Object ( [name] => wp [href] => https://api.w.org/{rel} [templated] => 1 ) ) ) ) )

Social Networks

Facebook

⚠ Stručně
➡ Minulý týden jsme vás varovali před lednovým updatem Windows (10 i 11), který kromě jiného bránil připojení přes VPN.
🔄 Microsoft zareagoval rychle a už jsou venku mimořádné aktualizace, které chyby opravují.

📃 Dostanete se k nim prostřednictvím Windows Update: v Nastavení klikněte na Aktualizace a zabezpečení.

#xevosnews #xevosforbusiness #WindowsUpdate #Microsoft
... See MoreSee Less

Twitter

⚠ Minulý týden jsme varovali před lednovým updatem #Windows (10 i 11), který bránil připojení přes VPN. #Microsoft zareagoval rychle a už jsou venku mimořádné #aktualizace, které chyby opravují 🙌

https://www.zive.cz/clanky/mimoradne-aktualizace-pro-windows-opravuji-od-ledna-nefunkcni-vpn-a-jine-problemy/sc-3-a-214486/default.aspx

LinkedIn